«АРМАГЕДОН» – гібрид нового покоління…
Використовуючи власні винаходи на основі загальнодоступних стійких до гербіцидів форм, ВНІС проводить широку програму із створення аналогів вже зареєстрованих та з розробки нових гібридів соняшнику, стійких до гербіцидів класу імідазолінонів (так званих IMI-гібридів). На ринку України до останнього часу були присутні лише IMI-гібриди соняшнику виробництва закордонних компаній. Всеукраїнський науковий інститут селекції пропонує сільськогосподарському виробникові адаптовані до наших умов вітчизняні гібриди соняшника, які дають змогу використовувати нові технології боротьби із бур’янами у посівах цієї культури.


Починаючі з 1992 року і донині компанія BASF використовує систему Clearfield® - унікальну комбінацію імидозолінонових гербіцидів (Євро-Лайтнінг) і високоврожайних гібридів соняшнику, стійких до цього препарату. Євро-Лайтнінг має системну дію на однорічні і багаторічні дводольні і злакові бур’яни, у т.ч. на амброзію, осоти, канатник, а також на соняшниковий вовчок. Гербіцид також має ґрунтову дію проти наступних хвиль бур’янів. Євро-Лайтнінг у системі Clearfield® – це перша унікальна можливість знищення широкого спектра бур’янів за допомогою післясходової обробки гербіцидом з гнучкими строками використання. Діючими речовинами гербіциду є імазапір 15 г/л та імазамокс 33 г/л, препаратна форма – водорозчинний концентрат. Гербіцид потрапляє у рослину через листя і через кореневу систему рослин.

 

 


Щоб забезпечити найефективніше знищення бур’янів, фахівці-селекціонери ВНІС, провели цікаву та кропітку роботу, в якій було враховано як особливості гербіцидів, так і гібридів, що обробляються гербіцидами імідазолінонової групи. Саме такий підхід є передумовою виведення стійких до специфічних гербіцидів гібридів соняшнику.


Результатом цієї роботи стало створення нового продукту - Армагедон (IMI). Це сучасний гібрид, стійкий до гербіцидів імідазолінонової групи, який 2014 року було внесено до Реєстру сортів рослин України. Ранньостиглий гібрид з вегетаційним періодом 110 днів.


Генетично обумовлена стійкість до вовчка та несправжньої борошнистої роси, а також активна реакція на добрива, стійкість до вилягання та пристосованість до механічного збирання, особливо виділяють Армагедон серед інших гібридів.


Стабільно висока врожайність на рівні 30-42 ц/га та відносно невисока вартість за посівну одиницю мають очевидні переваги для аграрія, який постійно змушений робити вибір на користь першого – показників врожайності чи другого – ціни насіння.


То в чому ж полягає особливість гібриду Армагедон (ІМІ)?


По-перше, варто акцентувати увагу на подвійному захисті та можливості контролю соняшникового вовчка: у гібриді поєднано два різні типи впливу, а саме – генетична стійкість, яка обумовлена наявністю останнього гену стійкості проти вовчка, та хімічний контроль сходів соняшнику. Саме комплексність та системність не дадуть жодного шансу соняшниковому вовчку протягом всього вегетаційного періоду культури – від самих ранніх до пізніх атак.


По-друге, обробку гербіцидом можна проводити в оптимальний період – ви самостійно обираєте найбільш уразливу фазу розвитку вовчка для повного його знищення. Гнучкість внесення обраної відповідно до поточних потреб дози забезпечує можливість управління післядією гербіциду.

 

 

За останні роки гібрид проявив себе щонайкраще на полях по всій Україні. Але окремо слід наголосити, що Армагедон (ІМІ) - це ефективне вирішення багатьох проблем, що виникають у посушливих умовах на півдні та південному Сході України. Чисті посіви, відсутність бур’янів та соняшникового вовчка – не лише матимуть привабливий вигляд і тішитимуть дбайливого господаря, а й забезпечать чималий фінансовий прибуток від високого врожаю.


У 2015 році Всеукраїнський Науковий Інститут Селекції «ВНІС» поповнив свій портфель гібридів соняшнику, стійких до гербіцидів імідазолінонової групи (IMI). Наразі, на сортовипробуванні перебувають два нові гібриди, й аграрії мають знати, що незабаром ринковий асортимент поповниться цікавими новинками:

КАРЛОС 115 - гібрид інтенсивного типу, що характеризується високим потенціалом урожайності - на рівні 52 ц/га. Найбільшу віддачу має на потужних родючих ґрунтах. Є середньораннім гібридом, із вегетаційним періодом 115 днів.


КАРЛОС 105 - ранньостиглий гібрид, з вегетаційним періодом 105 днів, помірно інтенсивного типу з добрими темпами росту на початкових етапах розвитку, гнучкий до строків висіву. Має високі показники потенціалу врожайності - 50 ц/га та відзначається особливою посухостійкостю.

 
ЗВОРОТНІЙ ЗВЯЗОК
МИ В FACEBOOK