Кількість
|
Вартість
|
||
|
INTERMAG-Бор - легкозасвоюване добриво для листового підживлення
Засіб призначений для рослин, що потребують великої кількості бору у легкодоступній формі. Використовується як листове підживлення за допомогою краплинної обробки водним розчином (можна поєднувати з розчином сечовини, сульфатом магнію 1-водним або 7-водним, а також з додаванням одного з комплексних або однокомпонентних добрив INTERMAG).
Добриво містить бор-11% (150 г/л) в легкозасвоюваній, органічній формі (боретаноламін).
Культури: ріпак, цукрові буряки, бобові велико- та дрібнонасінні, кукурудза, картопля, тютюн, польові культури, овочеві, квіти, плодово-ягідні дерева та чагарники, розплідники дерев (розплідники), полуниця, малина, виноград.
З усіх мікроелементів бор найбільше впливає на розвиток рослин та якість урожаю. Потреба в борі у різних культур неоднакова - дводольні рослини (майже всі овочі та плодові) поглинають приблизно в 10 разів більше бору, ніж однодольні (злаки). Особливо багато накопичується в м'якоті плодів. Борне голодування посилюється при посусі та зміні реакції ґрунтового середовища в лужний бік (вапнування).
Ознаки дефіциту бору
У картоплі затримується розвиток рослини, пригнічується точка зростання, міжвузля стають укороченими, а черешки листя - ламкими. Картоплі утворюються дрібні, часто з тріщинами, у нижній частині бульби розвивається потемніння судинного кільця. Суцвіття цвітної капусти темніють і чорніють, у стеблі утворюється дупло з почорнілими краями. У коренеплодів розвивається гниль серця. Точка зростання стебла помідора чорніє, а в нижній частині починає рости нове листя, живці молодого листя стають ламкими (на плодах утворюються бурі плями відмерлої тканини).
Норми витрати робочого розчину
Витрати добрива в середньому 0,8-1,0 л/га для одного листового підживлення (обсяг робочого розчину, що витрачається - від 200 до 800 л/га). Витрата розчину залежить від культури, яку вирощують, стану рослини та ґрунту, етапу вегетаційного періоду. Протягом вегетації оптимально здійснювати 2-5 листових підживлень.
-
Для цукрових буряків норма витрати 1,0 л/га рекомендується вносити перше підживлення - у період 4-6 справжніх листків; друге – у період змикання рядків; у разі гострої нестачі (дефіциту) бору потрібно виконати 3-4 підживлення з інтервалом у 7 днів.
-
Для ріпаку норма витрати - 1,0 л/га, рекомендується вносити навесні перше підживлення - на початку вегетації, друге - у період зеленого бутону; інші можливості для виконання підгодівлі періоди – на початку цвітіння, у період опадання квіткових пелюсток; восени – одна обробка під час формування розетки (друга половина жовтня).
-
Для зернобобових великонасіннєвих норма витрати - 1,0 л/га, вносити вперше - у період 7 листків або утворення бутону; вдруге – перед цвітінням.
-
Для зернобобових дрібнонасінних норма витрати – 1,0 л/га, перше внесення – через 3 тижні після початку весняної вегетації; друге - перед цвітінням (не пізніше ніж за 3 тижні перед збиранням на корм худобі).
-
Для кукурудзи норма витрати – 1,0 л/га, перше внесення – у період формування стебла, друге – через 2 тижні після першого.
-
Для картоплі норма витрати 1,0 л/га, перше внесення – у період бутонізації, друге – у період формування зеленої ягоди.
-
Для тютюну норма витрати 1,0 л/га, перше внесення - на початку періоду зростання, друге та третє - з інтервалом у два тижні після першого.
-
Для овочевих культур і квітів норма витрати 0,8 л/га, перше внесення - по висоті рослини 10-15 см (3 тижні після висадки розсади), друге - 10 днів після першого підживлення (але не пізніше ніж за 4 тижні перед збиранням).
-
Для плодово-ягідних дерев та кущів норма витрати 1,0 л/га, внесення навесні вперше – на початку цвітіння, вдруге – у період опадання квіткових пелюсток, третій – через 2 тижні після цвітіння. Восени - одне підживлення перед опаданням листя (рекомендована норма добрива - 3-4 л/га).
-
Для полуниці норма витрати 1,0 л/га, перше внесення – у період бутонізації, друге – на початку цвітіння. Для виноградників норма витрат – 1,0 л/га, перше внесення – на початку цвітіння, друге – через 7-10 днів після першого підживлення.
Переваги використання INTERMAG-бору
-
активізує процеси розподілу клітин;
-
інтенсифікує утворення та зміцнення рослинних тканин;
-
якісно покращує процеси цвітіння, формування насіння;
-
контролює процеси накопичення жирів, покращує просування асиміляту;
-
підвищує врожайність та якісно технологічні параметри насіння;
-
регулює водний баланс;
-
відповідає за утворення стручків та зерен у стручках.