ЗЛАКОДИН – УНІКАЛЬНИЙ ГЕРБІЦИД ДЛЯ КОНТРОЛЮ ПИРІЮ Й ІНШИХ ЗЛАКОВИХ ТА РЯДУ ДВОДОЛЬНИХ БУР’ЯНІВ НА ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ
Вчасне і повне звільнення посівів озимих зернових культур від конкуренції з бур’янами за світло, вологу, елементи живлення є основою одержання високих урожаїв зерна.
Останніми роками через стрімку зміну агрокліматичних умов, погіршення технологій вирощування озимих зернових культур та систематичне застосування гербіцидів для знищення двосім’ядольних видів бур’янів, значного поширення набула злакова забур’яненість, і як наслідок — катастрофічна втрата продуктивності культур. Тому контролювання чисельності злакових видів бур’янів у посівах озимих зернових культур є базовою стратегією в отриманні високого прибутку.
На сьогодні відомо близько 217 видів бур’янів (129 дводольних і 88 однодольних), що
набули стійкість до гербіцидів.
Стійкість – це набутий стан, за якого вплив гербіциду на популяцію бур’янів призводить до домінування певних генотипів, здатних виживати та рости після обробки гербіцидом у тих концентраціях, що за нормальних умов є згубними для популяції. Стійкість швидше розвивається за умов, коли гербіцид містить лише одну діючу речовину, а його застосування здійснюється впродовж тривалого часу. У польових умовах, коли той самий гербіцид чи гербіциди одного хімічного класу використовуються постійно, стійкість до них може розвитися в середньому через 4–5 років.
Враховуючи дану проблематику компанія «Хімагромаркетинг» пропонує Вам високоефективний препарат ЗЛАКОДИН.
Діюча речовина: Сульфосульфурон, 750 г/кг. Хімічний клас: Cульфонілсечовини.
Препаративна форма: Гранули, що диспергуються у воді (ВГ).
Упаковка: Полімерні флакони об’ємом 250 мл.
Культура: Пшениця озима (реєстрація), жито озиме* (практика застосування).
Залежно від норми витрати гербіцид повністю знищує метлюг, гірчак, грицики, пирій та інші бур’яни. Він є системним післясходовим гербіцидом і забезпечує максимальну ефективність під час ранньовесняного внесення по вегетуючих бур’янах до фази виходу в трубку, але за потреби – кінця виходу в трубку. Для підвищення ефективності гербіцид застосовують лише зі спеціальною поверхнево-активною речовиною – ПРИЛИПАЧ (0,600 л/га).
Швидкість дії: Перші ознаки гербіцидної дії проявляються на 5 – 7 день після застосування препарату. Повна загибель бур’янів настає протягом 3 – 6 тижнів.
Механізм дії: Діюча речовина швидко поглинається через листя та стебла, переміщуючись по рослині, призводить до порушення метаболізму амінокислот, пошкодження меристеми, припинення росту та відмирання бур’янів.
Властивості та переваги:
- Широкий діапазон застосування від фази кущення до виходу в трубку.
- Контроль широкого спектру злакових бур’янів, включаючи як однорічні, так і багаторічні бур’яни та падалицю ячменю.
- Надійний контроль одного із найшкідливіших злакових бур’янів в Україні — метлюгу.
- Відмінна селективність на пшениці.
- Сумісний із широким спектром гербіцидів, що використовуються для боротьби з дводольними бур’янами, але перед кожним використанням необхідно проводити тести на сумісність.
- Обов’язкове застосування у поєднанні з неіонними поверхнево-активними речовинами (ПАР), яка поставляється в окремій упаковці разом з гербіцидом.
- При застосуванні препарату в рекомендованих нормах, він проявляє ефект виключно на бур’яни при відсутності фітотоксичності на культуру.
- Не застосовувати препарат, якщо очікуються заморозки.
Інструкція та рекомендації щодо застосування препарату
КУЛЬТУРА | БУР’ЯН | НОРМА, КГ/ГА | СПОСІБ, ЧАС ОБРОБОК |
Пшениця озима | Комплекс однорічних і
багаторічних дводольних та злакових бур`янів, в тому числі пирій |
0,013-0,026 | Від фази трьох
справжніх листків до виходу в трубку та появи прапорцевого листа (BBCH 13 – 31(37*)) культури |
*Практика застосування жито озиме (0,015 кг/га).
Увага! Не рекомендується вирощувати цукровий, кормовий буряк та соняшник, як наступні культури у ланці сівозміни відразу після озимої пшениці, обробленої гербіцидом Злакодин.