Гербіциди імідазолінової групи (Євро-лайтніг (д.р. імазапір (15 г/л) + імізамокс (33 г/л))– гербіцид системної дії. Технологія передбачає посів спеціалізованого гібриду соняшника, який характеризується генетичною стійкістю до гербіциду імідазолінової групи.

У рослини бур’янів надходить як через надземну частину (під час внесенні робочого препарату), так і з вологою ґрунту (ґрунтова дія препарату) через кореневу систему бур’янів. Перші ознаки гербіцидної дії спостерігаються на 5-8 день після внесення препарату. Повна загибель бур’янів  триває впродовж від 2-ох (при безпосередньому контакті буряну з робочим розчином) до 8-ми (ґрунтова дія препарату) тижнів. Період появи сім’ядоль до першої пари справжніх листків у рослин соняшника є критичними. В цей період не рекомендується застосовувати гербіцид імідазолінової групи.

Переваги застосування гербіциду:

·        Забезпечення  одночасного знищення як однорічних дводольних, так і однорічних злакових бур’янів;

·        один дієвий препарат проти цілого спектру бур'янів (амброзія, нетреба, циклохена та ін.);

·        можливість використання в системах з мінімальною і нульовою обробкою ґрунту;

·        швидкість обробки і мінімальні витрати;

·        можливість контролю всіх рас вовчка в посівах соняшника.

Рекомендації по застосуванню

Внесення гербіциду у фазі від 3-х до 6-ти пар справжніх листів

 

Строки застосування:

-         оптимально застосовувати у фазу 3-4 пари справжнього листя;

-         вовчок починає паразитувати на соняшнику достатньо пізно, тому для ефективного контролю необхідно застосувати Євро-Лайтнінг® у фазу  6 – 8 пар листків у культури;

-         застосовувати тільки нагібридах соняшнику стійких до дії імідозолінів:Армагедон, Карлос 105, Карлос 115,Осман, Рими.

Не можна застосовувати гербіцид, якщо соняшник знаходиться в стресовому стані від посухи або надлишкового зволоження ґрунту, високої (понад 27°С) і низькою (менш 10°С) температурі повітря, різких перепадів температури протягом доби, нестачі харчування, а також якщо культура пошкоджена заморозками, шкідниками, градом або іншими фізичними впливами. Гербіцид також не можна застосовувати після сильних дощів протягом як мінімум 3-х днів або до тих пір, поки надлишкова волога не піде з ґрунту. Застосування гербіциду в таких умовах може призвести до пошкодження культури.

Зміна кольору (пожовтіння) рослин соняшнику та/або тимчасова затримка їх росту після внесення препарату передбачається технологією. Як правило, нормальний ріст та зовнішній вигляд рослин відновлюється впродовж 1-2 тижнів.

При сильній інтоксикації соняшнику, що зумовлена погодніми умовами ( надмірна вологість, посуха або велика різниця денних та нічних температур ) для скорішого відновлення рослин рекомендується вносити амінокислоти у нормі 0,5 л/га.

Дія євро-лайтнінгу проходить не тільки у стадії самої обробки, а й напротязі вегетації, тому  деякий час, не слід обробляти міжряддя механічним способом.

За наявності факторів, що уповільнюють розклад гербіциду імідазолінової групи підвищується ризик негативного впливу залишків продукту на наступну культуру сівозміни.

                                               Фактори, що впливають на післядію препарату:

 - діючі речовини гербіциду Євро-Лайтнінг починають розпад в ґрунті при температурі вище 10°С;

-  післядія гербіциду Євро-Лайтнінг посилюється із зниженням pH в ґрунті.

-  тривалий період ненормально низьких температур також може уповільнити розпад цього гербіциду;

- дуже важливо враховувати обмеження в сівозміні після застосування гербіциду Євро-Лайтнінг.


Рекомендації щодо наступних культур у сівозміні після IMI– соняшнику:
Озима пшениця, Яра пшениця, Жито, Соя, Горох, Боби,IMI-ріпак, Кукурудза, Овес, Рис, Сорго, Ярий ячмінь